Akcesoria niezbędne w każdym garażu

Co do zasady garaże służą do… garażowania aut. Ale poza tym głównym zadaniem pełnią najczęściej bardzo ważną w każdym domu funkcję schowka i miejsca do majsterkowania. Ta wielozadaniowość przysparza niemało problemów, bo wiążąca się z nią ilość niezbędnych narzędzi i akcesoriów rośnie z roku na rok. Jak sobie z tym poradzić?

Przede wszystkim – organizując przestrzeń. Określenie tego, co jest naprawdę kluczowe w garażu pozwoli na uwolnienie miejsca i przemyślaną aranżację. Dzięki temu prostemu zabiegowi możliwe będzie ustawienie wszystkich sprzętów w sposób, który sprzyja owocnej pracy. A ponieważ chaos nie pomaga żadnej działalności, z pewnością zacząć należy od wyboru sposobu organizacji.

Półki, skrzynie, szafy?

Standardowe budynki garażowe mają najczęściej kształt prostokąta. Jeśli zatem nie jest się szczęśliwym posiadaczem szczególnie dużego garażu, czy też obiektu budowanego według specjalnego projektu, to niestety dysponuje się bardzo ograniczonym miejscem na przechowywanie. Dlatego do problemu tego należy podejść bardzo pragmatycznie i z pomysłem.

Aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń najlepiej postawić na akcesoria, takie jak regały i półki ścienne. Regały – w tyle garażu, półki – w jego wyższych, niewykorzystanych partiach, w których jednocześnie nie będą one zawadzać w podstawowej, samochodowej części użytkowania budynku. Absolutnie niezbędnym przedmiotem będą również skrzynki i pudła, dzięki którym bardzo szybko i skutecznie można uporządkować dziesiątki niezbędnych przyrządów. Jakich?

Sprzęty elektryczne

pistolet do kleju

Sprzęty elektryczne przydatne w garażu, to przede wszystkim wkrętarka, niewielka wiertarka i pistolet do klejenia na gorąco. Akcesoria te przydadzą się każdemu posiadaczowi auta i amatorowi drobnego majsterkowania. Bardziej sprecyzowane zainteresowania wymagają też oczywiście specjalistycznego sprzętu, jednak te wyżej wymienione to absolutna podstawa. Aby poprawnie i bezpiecznie przechowywać tego rodzaju przedmioty, konieczne będzie zaopatrzenie się w odpowiednie, mocne pudło, które dla bezpieczeństwa należy trzymać poza zasięgiem dzieci – na przeznaczonym do tego regale.

W tym dziale  Jak zapobiec starzeniu się drewna?

Akcesoria do samochodu

Co oczywiste, także w garażu powinno znajdować się samochodowe centrum dowodzenia. Dlatego niezbędny będzie stojak na opony (letnie/zimowe – zależy od pory roku), który zabezpieczy je przed deformacją i zniszczeniem. Równie przydatne będą pokrowce na opony. Pod ręką warto mieć również niezbędne klucze, umożliwiające wykonanie podstawowych, drobnych napraw (czy choćby zmiany opon).

Skrzynka z narzędziami

Skrzynka z narzędziami to w zasadzie nie rzecz, a określenie, które ma symbolizować wszystkie niezbędne w garażu atrybuty. Sama forma zamieszczenia ich w skrzynce jest niemniej bardzo niepraktyczna, o ile oczywiście nie korzysta się z nich często poza budynkiem. Zdecydowanie wygodniej będzie zaopatrzyć się w wiszącą tablicę na narzędzia, która nie tylko zajmuje bardzo mało miejsca, ale również doskonale przeciwstawi się chaosowi, jaki panuje na ogół w skrzynkach. Wyposażone w system haków, uchwytów i pojemników tablice pomogą zorganizować wykorzystywane produkty tematycznie, wielkością, czy np. według częstotliwości użycia.