Zalety lazury do drewna

Lazura do drewna łączy w sobie zalety dwóch produktów – impregnatu i lakierobejcy. Wyróżnia się potrójnym działaniem, ponieważ nie tylko impregnuje drewno, ale także chroni je i dekoruje. Doskonale sprawdza się zarówno do drewna wykorzystanego wewnątrz, jak i na zewnątrz domu.

Jakie zastosowanie ma lazura do drewna?

Lazura przeznaczona jest głównie do ochronno-dekoracyjnego malowania drewna surowego. Można ją także stosować do malowania stolarki budowlanej, czyli listew dekoracyjnych, drzwi, okien, czy kasetonów. Znakomicie sprawdza się również do zabezpieczania wszelkiego wyposażenia ogrodów, np. pergoli, altan, mebli ogrodowych, czy parkanów.

Zaletą lazury jest bez wątpienia to, że zachowuje ona naturalny rysunek słojów drewna, ale jednocześnie nadaje im transparentną powłokę o satynowym połysku. Drewno zabezpieczone lazurą wygląda naturalnie i znakomicie prezentuje się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Poza tym jest ono chronione przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a także wszelkimi plamami z oleju, alkoholu, kawy, czy herbaty.

Jakie jest działanie lazury do drewna?

Lazura do drewna chroni zarówno drewno, jak i elementy drewno podobne przed grzybami odpowiedzialnymi za siniznę. Poza tym stanowi ona doskonałe zabezpieczenie przed destrukcyjnym działaniem wilgoci i wody, a także przed wypłukiwaniem znajdujących się w drewnie substancji ochronnych. Zastosowane w lazurze nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że zapewnia on szybkie spływanie wody z pomalowanej nawierzchni, a także ochronę włókien drewna przed rozpadem pod wpływem promieniowania UV.

W tym dziale  Akcesoria niezbędne w każdym garażu

Lazury przeznaczone do stosowania na zewnątrz to produkty rozpuszczalnikowe, w których składzie znajdują się środki biobójcze. Tego rodzaju produkty pozostawiają otwarte pory i zapewniają znakomitą ochronę przed wilgocią. Ponadto lazury do stosowania na zewnątrz mają bardzo długą trwałość i zużywają się równomiernie. Oprócz produktów zachowujących naturalny wygląd drewna w sprzedaży są również lazury kryjące, pozwalające na zmianę koloru drewna.

Lazury, które są przeznaczone do stosowania wewnątrz pomieszczeń, to produkty wodorozcieńczalne i oddychające. Zapewniają one ochronę przed żółknięciem, a drewnu nadają elegancki, matowy połysk. Oprócz lazur przezroczystych dostępne są również lazury kryjące w różnych kolorach.

Jak stosować lazurę do drewna?

hand painting oil color on wood floor use for home decorated ,house renovation and housing construction theme

Lazura to produkt wielofunkcyjny, dlatego jej stosowanie jest naprawdę proste. Oczywiście można oprócz niej dodatkowo zastosować impregnat, zwłaszcza jeśli drewno będzie narażone na bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne. Jednak nie jest to konieczne, ponieważ lazura zawiera substancje impregnujące i zabezpieczające drewno. Każdy produkt ma na opakowaniu instrukcję użytkowania, której należy się trzymać. Najczęściej na surowe, niezagruntowane drewno stosuje się najpierw produkt rozcieńczony. Dopiero po wyschnięciu jednej warstwy można zastosować drugą, już bez rozrabiania. Pomiędzy kolejnymi warstwami trzeba zachować przynajmniej 16-godzinną przerwę. Bardzo ciekawy efekt dekoracyjny można uzyskać poprzez przetarcie pomalowane powierzchni watą metalową lub drobnoziarnistym papierem ściernym.

 

Durzy wybór lazury znajdziemy na http://drewnochron.pl/produkty/p/652-lazura-do-drewna