Pomysły na prezent ślubny

prezent ślubny, komplet garnków

Ślub to okazja do spotkania w gronie rodziny i przyjaciół, a także moment wręczenia niezwykłych upominków. Co najlepiej nadaje się na prezent ślubny? Sprawdźmy najbardziej popularne propozycje.

Wybierając się na wesele zawsze stajemy przed ważnym wyborem dotyczącym zakupu prezentu ślubnego. Czy należy kierować się rozsądkiem i wybrać praktyczne akcesoria przydatne w każdym gospodarstwie domowym, czy może popuścić wodze fantazji?

Srebrne sztućce – niezwykły prezent ślubny

Prezent ślubny powinien być praktyczny i uniwersalny. Doskonale sprawdzą się w tej roli szlachetne akcesoria kuchenne, np. srebrna zastawa stołowa. To nie tylko praktyczny prezent ślubny, ale również pamiątka na całe życie. Pamiętajmy, że odpowiednio pielęgnowane srebrne sztućce mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie i posłużyć co najmniej kilkadziesiąt lat. Nie jest to oczywiście element codziennego użytku, platerowana zastawa stołowa powinna być raczej wyciągana na specjalne okazje – święta, rocznice i uroczyste spotkania w gronie najbliższych, zaś na co dzień przechowywana w specjalnym futerale.

Państwo młodzi z pewnością ucieszą się, kiedy otrzymają srebrne sztućce jako prezent ślubny – jest to kosztowna inwestycja i nie każde świeżo upieczone małżeństwo może sobie na nią pozwolić. Srebro jako szlachetny kruszec może być również symbolem trwałości małżeństwa, warto więc wybrać je jako wyjątkowy prezent ślubny.

W tym dziale  Jaki stół do jadalni wybrać?

Komplet noży ze stali nierdzewnej – pomysł na prezent ślubny

Innym ciekawym pomysłem na prezent ślubny jest komplet noży wykonanych ze stali nierdzewnej. To praktyczny prezent, który sprawdzi się zwłaszcza, gdy para młoda uwielbia gotować. Porządny nóż szefa to spory wydatek, można więc wyręczyć parę młodą, fundując jej jako prezent ślubny zestaw funkcjonalnych noży kuchennych. Warto zainwestować zwłaszcza w noże ze stali nierdzewnej, wyposażone w powłokę antyadhezyjną, dzięki której krojone potrawy nie przywierają do powierzchni ostrza, a siekanie staje się jeszcze łatwiejsze.

Wybierając konkretny zestaw pamiętajmy o tym, żeby sprawdzić, czy noże mogą być myte w zmywarce – to bardzo ułatwia codzienne przygotowywanie potraw. Komplety noży zazwyczaj wyposażone są w praktyczny stojak (np. drewniany lub ze stali nierdzewnej), dzięki czemu całość prezentuje się bardzo elegancko.

Jak wybrać oryginalny prezent ślubny?

Jeśli mamy ochotę zaskoczyć państwa młodych niebanalnym gestem – wybierzmy oryginalny prezent ślubny. Może to być skok ze spadochronem dla miłośników sportów ekstremalnych lub weekend w spa. Pomysłów jest naprawdę wiele – pamiętajmy jednak, żeby dopasować rodzaj prezentu do zainteresowań pary młodej. Najbardziej popularny prezent ślubny to  zaproszenie na degustację win, bilet do teatru czy wieczór w restauracji serwującej sushi i inne specjały kuchni japońskiej. Modne stało się aktywne spędzanie czasu, dlatego takie prezenty ślubne są bardzo popularne. I chociaż wspólna kolacja czy wypad za miasto nie należy do praktycznych prezentów, które posłużą przez lata (jak srebrne noże lub komplet garnków kuchennych), to na pewno wywołają mnóstwo pozytywnych wrażeń i będą wspominane do końca życia.

W tym dziale  Łóżka kontynentalne czy standardowe?