Mieszkanie pod klucz – co warto wiedzieć

krzesło

Rynek nieruchomości ma się bardzo dobrze. Współcześnie bardzo wielu inwestorów poszukuje domów oraz mieszkań, ludzie interesują się nie tylko tymi z rynku wtórnego, ale również pierwotnego. Marzeniem wielu osób jest mieszkanie pod klucz, nowiutkie i świeżo wykończone, do którego można się po prostu wprowadzić, nie martwiąc się remontem, ostatnimi pracami, sprzątaniem.

Co oznacza standard wykończenia pod klucz?

Mieszkanie wykończone pod klucz to nieruchomość, do której można się po prostu od razu wprowadzać, przenosząc tam wszystkie swoje rzeczy. W lokalu nie trzeba wykonywać żadnych prac wykończeniowych, remontowych. Wszystko zrobione jest przez ekipę, która wcześniej zajmowała się nieruchomością. Oznacza to, że zamontowane są podłogi, kafle w łazienkach oraz kuchni, pomalowane są ściany, położone listwy przypodłogowe, w mieszkaniu znajdują się też drzwi, klamki, gniazdka. Cała infrastruktura potrzebna do tego, aby w nieruchomości wygodnie funkcjonować, jest przygotowana dla właściciela. Wystarczy wnieść swoje meble oraz inne rzeczy osobiste i mieszkać.

Plusy mieszkania wykończonego pod klucz

Ten standard wykończenia mieszkania to zatem standard najwyższy, na który decyduje się bardzo wielu inwestorów. Dlaczego podejmują taką decyzję? Ponieważ to bardzo wygodne. Nie da się ukryć, że wykończenie mieszkania to jeden z trudnych, żmudnych i męczących momentów. Trzeba podjąć bardzo wiele różnych decyzji, często długo oczekiwać nie tylko na same materiały do wykończenia, ale również na fachowców, którzy zajmują się ich położeniem. W dzisiejszych czasach, kiedy na rynku nieruchomości panuje tak duży boom, często trudno nawet znaleźć kogoś do położenia płytek czy podłogi. Stąd też mieszkanie pod klucz to gwarancja świętego spokoju, że w oznaczonym przez dewelopera terminie będzie można wprowadzić się do czystego wnętrza.

W tym dziale  Jak zatrzymać piękno drewnianych mebli?

Developer Kraków mieszkania pod klucz

W umowach podpisywanych z deweloperem najczęściej znajdują się jakieś mniej lub bardziej określone terminy, do kiedy mieszkanie będzie wykończone. Oczywiście z różnych względów terminy to mogą przesunąć się, najczęściej deweloperzy w Krakowie określają warunki związane z przesunięciem prac właśnie w umowach. W ramach wykończenia pod klucz klienci z reguły mogą wybrać jeden z dostępnych, oferowanych przez dewelopera sposobów wykończenia nieruchomości. Dostępne są określone wzory płytek, podłóg, kolory ścian czy wzory listew przypodłogowych, które będą położone w mieszkaniu. Z tej puli klienci wybierają to, co podoba się im najbardziej. Mieszkanie pod klucz jest zatem przygotowane do tego, aby w nim spokojnie zamieszkać.

Odbiór mieszkania pod klucz

Podczas odbioru mieszkania warto zwrócić uwagę na to, czy wszystko zostało prawidłowo zamontowane, bez jakichkolwiek usterek oraz zniszczeń. Jeżeli zauważy się je, można nie zgodzić się na odbiór mieszkania, a wtedy deweloper w ramach umowy będzie musiał dokonać poprawek. Warto pamiętać o tej możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *