Mieszkania deweloperskie na sprzedaż – Wrocław Zakrzów

W obecnych czasach bardzo wiele osób decyduje się na zakup mieszkania od dewelopera. Bardzo popularne stały się na przykład mieszkania na sprzedaż – Zakrzów Wrocław. Warto dowiedzieć się, na co konkretnie zwrócić uwagę podczas zakupu tego rodzaju mieszkania.

Rzetelność dewelopera

Przede wszystkim podczas zakupu mieszkania od dewelopera z rynku pierwotnego warto zwrócić uwagę na rzetelność działania tego rodzaju przedsiębiorstwa. Ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ dzięki sprawdzeniu dewelopera będziemy mieć możliwość uniknięcia niektórych problemów, co jest istotne podczas zakupu tego rodzaju nieruchomości. Przed podpisaniem umowy warto sprawdzić wszystkie podstawowe kwestie związane z budową rozpoczęta przez dewelopera. Wśród nich można na przykład wymienić posiadanie własności gruntu czy też posiadanie stosownego pozwolenia na budowę. Pozwolenie na budowę powinno zawierać tożsame informacje, które są przedstawiane klientom.

Treść umowy

Podpisując z deweloperem jakąkolwiek umowę związaną z zakupem mieszkania powinno się przede wszystkim zwrócić uwagę na jej treść. Jest to bardzo ważne zarówno przy umowie rezerwacyjnej, jak i przy umowie deweloperskiej. Dlatego warto o to w szczególny sposób zadbać i zapoznać się z treścią wszystkich podpisywanych przez siebie dokumentów. Dzięki temu będziemy mieć możliwość uniknięcia bardzo niekorzystnych zapisów w umowach, który są tworzone przez niektórych deweloperów.

Zapisy w umowie

Podczas procesu zakupu mieszkania powinno się również zwrócić swoją szczególną uwagę na fakt, czy w danej umowie nie znajdują się żadne niekorzystne dla nas zapisy. Przede wszystkim mogą być one związane z brakiem możliwość reklamacji, a także zrzuceniem winy za wszelkiego rodzaju usterki czy uchybienia na warunki atmosferyczne. W obecnych czasach nie istnieje wymóg, aby umowa przedwstępna była sporządzona w formie aktu notarialnego, chociaż jest to rozwiązanie znacznie bardziej bezpieczne.

W tym dziale  Drewniane wykończenia w domu. Co warto wiedzieć?

Zadatek lub zaliczka

Bardzo często elementem podpisania umowy z deweloperem jest wpłacenie zadatku lub zaliczki w odpowiedniej kwocie. Dlatego warto się dowiedzieć, czym jest zadatek, a czym jest zaliczka i wybrać dla siebie rozwiązanie jak najkorzystniejsze. Dzięki temu z całą pewnością unikniemy w przyszłości problemów finansowych. W przypadku zawierania umowy z deweloperem bardziej wiążący jest zadatek i to właśnie zazwyczaj jego się wpłaca.

Sprawdzenie lokalu

W przypadku lokalu, który już jest wybudowany bardzo dobrym rozwiązaniem będzie jego sprawdzenie przed podpisaniem ostatecznej umowy. Dzięki temu będziemy mogli szybciej wychwycić błędy popełnione przez dewelopera i będzie on mógł je na swój koszt poprawić, co jest bardzo istotną kwestią. Dzięki temu również zaoszczędzimy sobie problemów w przyszłości, ponieważ niektóre wady i usterki nie są tak łatwe do wykrycia po odbiorze mieszkania. Dlatego warto o tym pamiętać i w odpowiedni sposób się przygotować do takiej sytuacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *