Masz do przewiezienia kilka delikatnych rzeczy? Oto 5 zasad bezpiecznego transportu

Przeprowadzając się musimy przewieźć wszystkie swoje rzeczy, także te kruche i bardzo delikatne. Jeśli odpowiednio ich nie zabezpieczymy, nie przetrwają transportu międzynarodowego, a my zamiast wazonu znajdziemy w paczce górę szklanych kawałków. Jak więc spakować lustra, wazony, obrazy i ulubione filiżanki, by bez uszczerbku przetrwały podróż?

Transport międzynarodowy delikatnych rzeczy. Jak się za to zabrać?

Przewiezienie znajdujących się w domu przedmiotów zdaje się być proste, ale kluczem do sukcesu jest odpowiednie pakowanie. Najbardziej narażone na zniszczenie podczas przeprowadzki są delikatne przedmioty (produkty wykonane ze szkła, porcelany oraz drogie sprzęty elektroniczne), o które trzeba szczególnie zadbać podczas transportu międzynarodowego. Podczas przewozu istnieje bowiem ryzyko wzajemnego uderzania o siebie przewożonych przedmiotów, kartonów i pudełek – obawa, że ulegną one stłuczeniu, obiciu czy uszkodzeniu jest zatem duża. Podstawą do bezpiecznego przetransportowania wszystkich naczyń, porcelanowych ozdób czy elektronicznych sprzętów jest ich właściwe zapakowanie. Potrzebne będą materiały, które – jeśli nie mamy ich w piwnicy lub na strychu – z łatwością kupimy w sklepie. Powinniśmy zaopatrzyć się w folię bąbelkową, papier, nadmuchiwane worki, styropian oraz kartony. Szklane naczynia i ozdoby oraz elementy porcelanowej zastawy powinniśmy pojedynczo owijać szarym papierem oraz folią bąbelkową. Każdy zapakowany w ten sposób przedmiot powinniśmy dodatkowo zakleić taśmą klejącą, by podczas transportu folia i papier nie odwinęły się. Przygotowane przedmioty można włożyć do kartonu lub pudełka, które następnie należy wypełnić styropianowymi kulkami, nadmuchanymi workami lub zgniecionym w kulki szarym papierem. Małe przedmioty nie muszą być pakowane w osobne kartony (każdy w innym pudełku), ale owinięte w folię i papier możemy włożyć do jednego kartonu – zwróćmy jednak uwagę, by nie miały one ze sobą bezpośredniego kontaktu. Na przygotowanych do transportu pudełkach i kartonach dobrze jest napisać duży znak „X” i opisać, co znajduje się wewnątrz, dzięki czemu pracownicy firmy przeprowadzkowej będą wiedzieli, że muszą zachować szczególną ostrożność.

W tym dziale  Czym charakteryzuje się chemia dla profesjonalistów?

Transport międzynarodowy obrazów. Jak to zrobić?

Obraz powinien być zapakowany z należytą starannością. Koniecznie trzeba więc kupić folię bąbelkową, która zabezpieczy dzieło przed zniszczeniem. Płótno trzeba oddzielić od folii warstwą ochronną sztywnym wkładem, który nie będzie się z nim stykał. Warto szczelnie owinąć zapakowane już pudło folią samoprzylegającą (Tyvec paper) lub przezroczystą torbą plastikową, aby chronić zawartość przed wilgocią. Zabezpieczone płótno trzeba zawinąć w warstwę kartonową. Pudło wypełnijmy granulatem i dobrze zamknijmy. Logistyka wydaje się skomplikowana, ale musimy to zrobić, by dzieło się nie zniszczyło.

Transport międzynarodowy delikatnych i szklanych rzeczy nie jest łatwy. Trzeba je dobrze owinąć folią i włożyć do dużego kartonu, w którym nie może być wolnego miejsca. Tak zabezpieczone powinny w całości dotrzeć do celu.

Tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne informacje: https://www.rhenus.com/pl/pl/uslugi/freight-logistics/transport-drogowy/drobnica-miedzynarodowa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *