Kiedy zastosować gniazdo elektryczne natynkowe

Podłączenie instalacji elektrycznej czy jej remont to zawsze bardzo duże koszty podczas każdej budowy lub modernizacji domu albo mieszkania. Wiele prac remontowych ludzie wykonują na własną rękę bez konieczności zatrudniania specjalistów. W przypadku prądu tak się zwyczajnie nie da i tutaj zawsze trzeba posiłkować się pracą osób posiadających odpowiednie kwalifikacje oraz pozwolenia. Takich fachowców warto prosić o wstępną wycenę prac oraz o porady dotyczące rozmieszczenie gniazdek i wyboru konkretnych modeli. Okazuje się bowiem, że to odrobinę bardziej skomplikowana sprawa niż mogłoby się wydawać. Trzeba wiedzieć, kiedy i w jakich sytuacjach zastosować gniazda elektryczne podtynkowe, które są najbardziej popularne i najczęściej wybierane, a kiedy zdecydować się na gniazda elektryczne natynkowe.

Gniazda elektryczne natynkowe i podtynkowe

Z reguły w nowych inwestycjach większość osób decyduje się na gniazda podtynkowe. To zupełnie zrozumiałe, ponieważ są one bardziej dyskretne, a zatem też bardziej eleganckie. Wykończenie przestrzeni mieszkalnej takimi gniazdkami to bardzo dobry pomysł. Niestety tego typu gniazda mają też pewne ograniczenia, stąd też w niektórych sytuacjach wybór pada na gniazda elektryczne natynkowe. Co warto wiedzieć na temat samego ich montażu? To gniazda, które skonstruowane są w ten sposób, że ich zainstalowanie nie wymaga kucia ścian, aby położyć instalację elektryczną. Dlatego doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, w których aspekty wizualne nie są aż tak bardzo ważne i można te kwestie trochę pominąć. Z reguły dotyczy to wszelkich pomieszczeń gospodarczych będących poza domem, różnego rodzaju przybudówek dedykowanych na przykład na przydomowe spiżarnie o szopki, a także budynków fabrycznych. Tam sam sposób wykończenia wnętrz nie jest tak ważny. Wtedy położenie gwiazd natynkowych to dobre rozwiązanie, bo instalacja może iść po prostu po ścianie, nie trzeba kuć, omija się sporo skomplikowanych prac tego typu. Trudno wyobrazić sobie tego typu rozwiązania w domach i mieszkaniach, ale o dziwo również są stosowane.

W tym dziale  Czyszczenie i konserwacja dywanów - jak zadbać o czystość i trwałość?

Zobacz: https://laseratl.com.pl/gniazda-elektryczne-natynkowe/

Gniazda natynkowe w domach i mieszkaniach

Fachowcy wspominają, że natynkowe gniazda elektryczne w domach i mieszkaniach najczęściej spotyka się wtedy, gdy częściami jest wyjątkowo wąska, a zatem niemożliwe jest położenie tam instalacji elektrycznej w typowy sposób. To najczęściej ściany działowe, które można spotkać chociażby w starym budownictwie. Położenie kabli w takiej ścianach i zamontowanie gniazdka nie jest możliwe, natomiast wciąż potrzebne jest źródło prądu. Wtedy kable prowadzi się bez kucia w ścianach, a na koniec wybiera się gniazdo natynkowe. Powinien być do nich łatwy dostęp, nie na razie i zatem montować na przykład za meblami. Podsumowując, gniazda natynkowe to wybór do lokali użytkowych dedykowany w na różnego rodzaju przestrzenie przemysłowe, warsztaty i fabryki, oraz w pewnego rodzaju w szczególnych sytuacjach do domów mieszkalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *