Jaką markową niszczarkę wybrać?

Ludzie zarówno w biurach, jak i domach posiadają dokumenty, które z różnych powodów powinny zostać zniszczone. Nie powinno się ich w całości wrzucać do śmieci, ponieważ istnieje ryzyko, że jakaś niepowołana osoba uzyska do nich dostęp oraz do poufnych informacji w nich zawartych. W związku z tym warto zadbać o ich zniszczenie. Wykonywanie tego przy pomocy rąk i nożyczek jest niedokładne i czasochłonne, więc o wiele lepszą opcją jest zainwestowanie w niszczarkę o przeznaczeniu domowym lub biurowym.

W Polsce dostępnych jest wiele marek i modeli urządzeń niszczących. Między innymi na rynku sprzedawana jest niejedna niszczarka Fellowes oraz innych producentów od lat specjalizujących się w produkcji takich urządzeń. Dzięki szerokiej ofercie, każdy użytkownik jest w stanie znaleźć urządzenie posiadające parametry dopasowane do konkretnych potrzeb oraz zadań. Warto więc zwrócić uwagę na to, jakie cechy powinny posiadać niszczarki.

Ochrona przed uszkodzeniem

Przy wyborze markowego sprzętu, takiego jak niszczarka Fellowes lub innej renomowanej firmy, jest sprawdzenie czy sprzęt ten posiada czujniki zatrzymujące pracę niszczarki, gdy w pobliżu ostrzy pojawią się inne przedmioty niż płaskie płyty albo dokumenty. Dobra niszczarka Fellowes lub innego znanego producenta posiada takie zabezpieczenia. Oprócz tego w wielu urządzeniach można znaleźć funkcję wypychania zbyt grubych plików dokumentów. Jest to system zapewniający doskonała ochronę ostrzy przed utratą ich ostrości.

Poziom cięcia papieru

W zależności od poziomu ważności i tajności dokumentu, konieczne jest pocięcie go na bardzo drobne ścinki, z których absolutnie nie da się odtworzyć dokumentu. Na rynku dostępna jest niejedna niszczarka Fellowes oraz innych producentów – sprzęt ten spełnia zróżnicowane wymagania odnośnie poziomu cięcia. Dostępne są więc niszczarki P-1 i P-2 do standardowych i mało ważnych dokumentów. Urządzenia P-3 oraz P-4 pozwalają na drobniejsze cięcie poufnych dokumentów, natomiast niszczarki od P-5 do P-7 zapewniają bardzo drobne cięcie ściśle tajnych dokumentów. Wybierając urządzenie, takie jak na przykład niszczarka Fellowes należy zwrócić uwagę na stopień ważności dokumentów, które mają zostać zniszczone.

W tym dziale  Co musisz wiedzieć o okładkach do bindowania?

O czym jeszcze należy pamiętać?

Przy wyborze niszczarek Fellowes oraz innych producentów, sprawą kluczową jest oczywiście jak najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa użytkowania. Dobrym wyborem jest kupno urządzenia wyposażonego w specjalny kosz na ścinki. Bardzo ważna jest również jak najwyższa wydajność pracy i jak najmniejszy poziom hałasu podczas pracy. Na szczęście dzisiejsi producenci są w stanie dostarczać bardzo wydajne urządzenia charakteryzujące się cichą pracą. Dobra niszczarka Fellowes lub innego renomowanego producenta powinna radzić sobie nie tylko z dokumentami papierowymi, ale również innymi nośnikami zawierającymi poufne dane, takimi jak płyty CD czy też DVD. Na szczęście najlepsi producenci posiadają urządzenia dopasowane zarówno do użytku domowego, jak również biurowego w większych i mniejszych firmach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *