Jak ocenić jakość nawilżania powietrza w domu?

naturalny oczyszczacz powietrza

Jakość powietrza ma duże znaczenie dla naszego komfortu. Nie mamy wpływu na to jakim powietrzem oddychamy na zewnątrz. Mamy za to wpływ na jakość powietrza w naszych mieszkaniach. Jak ocenić jakość nawilżenia powietrza w naszym domu?

Dlaczego powietrze w naszych mieszkaniach jest złej jakości?

Duża ilość samochodów, piece, które ogrzewane są węglem czy sąsiedzi, którzy palą śmieci na swoim podwórku. Wszystko to ma wpływ na jakość powietrza, którym oddychamy.

O tym, że powietrze w naszym kraju nie jest dobre wiemy wszyscy. Nie mamy jednak na to dużego wpływu. Warto jednak zadbać o powietrze, którym oddychamy w zaciszu domowym.

Dym z papierosów nie ułatwia oddychania. Warto zaprzestać palenia w mieszkaniu, dzięki temu powietrze na pewno ulegnie znacznej poprawie. Trzeba jednak wiedzieć, że w powietrzu unoszą się bakterie, alergeny, z którymi mamy do czynienia każdego dnia.

Zimą, gdy temperatura znacznie spada i zostają włączone kaloryfery jakość powietrza ulega jeszcze pogorszeniu. Suche powietrze sprawia, że czujemy drapanie w gardle.

Jak ustalić jakie powietrze jest w mieszkaniu?

W każdym mieszkaniu przyda się czujnik mierzący jakość powietrza. Dzięki niemu dokładanie będziemy wiedzieli czym na co dzień oddychamy.

Osoby, które nie chcąc kupować kilku urządzeń mogą zdecydować się na stację oczyszczania powietrza, która ma wbudowany czujnik, który kontroluje jego stan.

Można również sprawdzić jakość powietrza domowym sposobem. Nie będzie on dokładny, ale da nam wiedzę, czy należy do mieszkania kupić nawilżacz powietrza. Wykorzystujemy odkurzacz, na rurę którego nakładamy czysty wacik. Zasysając powietrze po chwili zobaczymy jak bardzo jest ono zanieczyszczone.

Jak zadbać o czyste powietrze?

Jest kilka sposobów, by zadbać o dobre powietrze w naszych mieszkaniach. Przede wszystkim należy pamiętać, by często wietrzyć mieszkanie. Zawsze jednak przed otwarciem okna warto sprawdzić w Internecie, jaki w danym momencie jest stan powietrza.

Rześkie powietrze wpuszczone do domu tuż przed spaniem na pewno poprawi jakość snu oraz pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Warto również w domu mieć nawilżacz powietrza, który wprowadzi równowagę między jonami dodatnimi i ujemnymi. Jednocześnie pomoże pozbyć się z powietrza alergenów oraz kurzu, który jest bardzo szkodliwy dla małych dzieci oraz alergików. Osoby zdrowe również nie czują się dobrze, gdy powietrze jest w złym stanie.

Warto również pamiętać, że nawilżacz powietrza wpływa pozytywnie na naszą skórę, która staje się nawilżona i jędrna.

Nawilżacze powietrza są również bardzo dekoracyjne. Już dawno minęły te czasy, gdy były to wyłącznie metalowe urządzenie, które nie wyglądały estetycznie. Dziś nawilżacz powietrza stał się ważnym elementem dekoracyjnym pokoju.

Chcąc poprawić jakość powietrza warto również hodować rośliny, które mają dobroczynny wpływ na jakość powietrza. Aloes, skrzydłokwiat, sanseweria, dracena czy chryzantema wielokwiatowa powinny znaleźć się w każdym mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *