Jak pozbyć się siniaków na ciele?

Każdy z nas czasami się o coś uderzy, a jeśli nie dojdzie do pęknięcia skóry, najpewniej powstanie siniak. Taki ślad samoistnie się wchłonie po około 10 dniach, ale gojenie można przyspieszyć. Jak pozbyć się ich wcześniej? Czy są jakieś domowe sposoby, czy może lepiej sięgnąć po żel Reparil gel?

Jak powstają siniaki? Trochę wiedzy zanim sięgniemy po Reparil Gel

Siniak powstaje w dwóch etapach, a pierwsza faza następuje tuż po urazie, gdy zmiana zaczyna się formować. W tym czasie należy zminimalizować napływ krwi do uszkodzonego miejsca. Kiedy siniak jest w pełni ukształtowany, następuje druga faza, czyli czas na gojenie – należy stymulować krążenie krwi, by przyspieszyć znikanie zasinienia. Jeśli mocno uderzyliśmy się w nogę lub rękę, warto od razu nałożyć bandaż. Ucisk sprawi, że krwotok nie będzie się rozprzestrzeniał, dzięki czemu siniak będzie mniejszy. Następnie należy nałożyć na uszkodzone miejsce okład z lodu. Dzięki temu zminimalizujemy opuchliznę oraz stan zapalny.

Jak radzić sobie z siniakiem? Reparil gel i inne sposoby

Kiedy siniak zrobi się fioletowy, możemy zmienić taktykę – zamiast chłodnych okładów przykładajmy do skóry ciepły termofor. Wyższa temperatura przyspiesza krążenie krwi, co zwiększa tempo gojenia, gdyż krew zaczyna się wchłaniać. Można też delikatnie masować skórę wokół siniaka, by pobudzić naczynia limfatyczne. Proces gojenia przyspiesza witamina C, więc warto jeść więcej świeżych warzyw i owoców zawierających tę witaminę. Z pewnością łagodzący żel Reparil Gel pomoże, ale świetnie działa także bromelina, czyli naturalny enzym znajdujący się w ananasach i papai, który zmniejsza obrzęki oraz siniaki. Można też sięgnąć po produkty, które wykazują silne działanie przeciwzapalne, np. natkę pietruszki czy imbir.

W tym dziale  Najpopularniejsze gatunki serów

Okłady i środki z apteki na siniaki. Reparil gel i inne środki

Na siniaki można stosować sposoby, które polecały nasze babcie. Najczęściej poleca się maść z arniką lub wyciągiem z kasztanowca, które zmniejszają opuchliznę, ból i sprawiają, że krew szybciej się wchłania, a siniak znika. Wyciąg z kasztanowca zawiera między innymi Reparil gel. Można też rozgnieść tabletki z witaminą C, zmieszać je z niewielką ilością wody i taką pastą posmarować siniaka. Podobny efekt rozjaśnienia skóry uzyskamy przemywając ją octem.

Jak działa Reparil gel?

W walce siniakami potrzebna jest cierpliwość, gdyż duży siniaki z pewnością nie zniknie w jeden dzień. Chcąc przyspieszyć ten proces, sięgnijmy po Reparil gel, który stosuje się w zapobieganiu i leczeniu obrzęków, krwiaków pourazowych i pooperacyjnych. Preparat ma miejscowe działanie przeciwobrzękowe, przeciwzapalne i chroniące naczynia żylne. Zawiera bowiem mieszaninę saponin z nasion kasztanowca, dzięki czemu normalizuje przepuszczalność błony naczyń włosowatych, uszczelnia śródbłonek kapilarów, zmniejsza przesięk limfy, wzmaga ukrwienie, a także przyspiesza wchłanianie krwiaków pourazowych i chroni przed ich powstawaniem.

Siniaki to częsta przypadłość. Nie wyglądają zbyt ładnie i bolą. Chcąc się ich pozbyć, idźmy do apteki po Reparil gel i regularnie go stosujmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *